Ползите от микроцимента

Микроциментът е съвременен строителен материал, който съчетава естетика, функционалност и издръжливост. Неговата популярност нараства поради многобройните предимства, които го правят отличен избор за различни интериорни и екстериорни проекти. Ето някои от основните плюсове на микроцимента:

1. Покритие

Микроциментът се нанася без фуги, което придава на повърхностите елегантен и модерен вид. Това го прави идеален за минималистични и съвременни дизайни, като същевременно осигурява по-лесна поддръжка и почистване.

2. Гъвкавост при приложение

Микроциментът може да се нанася върху различни основи като бетон, плочки, гипсокартон, дърво и дори метал. Това означава, че не е нужно да се премахва старото покритие, което значително улеснява ремонтните дейности и намалява разходите.

3. Устойчивост на износване

Един от най-големите плюсове на микроцимента е неговата здравина и устойчивост на механични повреди, удари и надрасквания. Той е подходящ за натоварени зони като търговски помещения, обществени сгради, както и за домове с интензивен трафик.

4. Водоустойчивост

Благодарение на своите водоотблъскващи свойства, микроциментът е отличен избор за бани, кухни и открити пространства. Той осигурява защита от влага и мухъл, като същевременно запазва естетическия си вид.

5. Многообразие от цветове и текстури

Микроциментът предлага широка гама от цветове и финиши, включително матови, гланцирани и сатенени варианти. Това позволява персонализация и възможност за адаптация към всякакъв стил и проект, било то индустриален, модерен или класически.

6. Лесна поддръжка

Повърхностите, обработени с микроцимент, изискват минимална поддръжка. Те са лесни за почистване и не задържат мръсотия или петна, което ги прави практични за ежедневна употреба.

7. Екологичен продукт

Микроциментът е екологично чист материал, който не съдържа вредни вещества. Той допринася за създаването на здравословна среда, както в жилищни, така и в търговски обекти.

Благодарение на тези качества, микроциментът се утвърждава като предпочитан материал в съвременния строителен и интериорен дизайн. Той предлага устойчиви и естетически издържани решения за подове, стени и други повърхности, съчетавайки стил и функционалност.

Каква е цената на микроцимента ?

Фактът, че микроциментът се нанася върху съществуващия материал гипсокартон,мазилка,теракот,мрамор, мозайка и др., го прави по-евтин в сравнение с други покрития, както и ускорява реновирането, тъй като пространството или помещението, което трябва да се ремонтира, може да продължи да бъде обитаемо, докато се извършват въпросните работи.

Това са четирите най-важни фактора, които определят цената на микроцимента:

1. Състояние на повърхността, която ще бъде покрита, основно в цената на микроцимента

Един от най-важните фактори при определяне на цената на микроцимента е състоянието на повърхността, върху която се нанася това декоративно покритие. Ако основата е в лошо състояние или условията не са подходящи, ще бъде от съществено значение да се работи по нейното заздравяване, изравняване и премахване на всички недостатъци или пемонтирането им преди нанасяне на микроцимента. Следователно поправката на терен в лошо състояние ще увеличи цената на микроцимента, тъй като ще изисква повече труд. Например, когато се полага микроцимент върху плочки, трябва да се предприемат редица стъпки, за да се предотврати маркирането на фугите под новото микроциментово покритие. Тази процедура увеличава крайната цена.

2. Колкото по-сложна е работата, толкова по-висока ще бъде цената на микроцимента.

Колкото по-сложна и трудна е работата, която трябва да се извърши, толкова по-скъпа ще бъде цената на микроцимента, тъй като ще са необходими повече часове работа за извършване на полагането . Облицовката на стени на баня с множество ниши ,ръбове и ъли , стълби с множество стъпала или работен плот ще изисква по-трудоемко приложение, тъй като това са повърхности с повече ъгли и ръбове.

3. Изборът на цветове също влияе върху цената на микроцимента

Въпреки че на пръв поглед може да изглежда дреболия, не е така. Цветовете също са определящ фактор за цената на микроцимента на квадратен метър. Ако изберете няколко пигмента за покриване на една и съща стая, часовете работа ще нарастнат доста, тъй като професионалистът ще трябва внимателно да разграничи различните зони, които ще бъдат третирани, с помощта на бояджийско тиксо, за да се избегнат нежелани смесвания. Също така, когато използвате различни пигменти, е необходимо да изчакате микроцимента да изсъхне добре и да я защитите, за да не остане петна, преди да започнете да използвате следващия цвят.

4. Цената на микроцимента зависи от квадратните метри площ.

Като общо правило, цената на микроцимента на m2 ще бъде по-ниска, колкото повече квадратни метри повърхност трябва да се покрият, докато колкото по-малка е повърхността, толкова по-висока е цената. От друга страна, колкото по-малка е повърхността, толкова по-висока е цената. защо е така? Защото има фиксирани разходи и работно време, които не зависят пряко от квадратните метри, които трябва да се покрият с микроцимент.

Какви елементи влияят върху цената на микроцимента?

Цената на микроцимента в сравнение с други материали

Като не се налага да се извършват строителни работи, микроциментът спестява значително количество пари и време в сравнение с други материали. Освен бързото му нанасяне и добрата адхезия, той е съвместим с множество покрития.

По този начин цената на микроцимента е по-ниска от другите декоративни покрития, които изискват отстраняване на съществуващото покритие. Тези материали, които не могат да се полагат директно, значително оскъпяват труда, необходим за полагането им. Такъв е случаят с дървото, някои видове плочки, паркет, полиран бетон, мрамор и керамика и др.

Цената на микроцимента през 2024

Накратко, цената на микроцимента през 2024 г. може да варира в зависимост от всички фактори, описани подробно по-горе. Крайната цена е между 130 и 200 лева на квадратен метър приблизително. Въпреки че ще зависи и от всеки производител и апликатор.

Ако имате нужда от повече информация за цената на микроцимента на квадратен метър или искате да поискате персонализирана оферта, моля не се колебайте да се свържете с нас.

В обобщение:

Стандартна баня варира между 3500 – 5000 лева

В това се включва труд и самият материал както и хидроизолация.

Под от микроцимент варира между 120-150лв м2. Труд и материал

Стени от микроцимент варира между 130-170 лв.м2 .Труд и материал.